Odber noviniek

Kontaktujte nás

Naša linka je dostupná 08:00-16:30 v pracovných dňoch

Telefón:+421(0)58 733 1562

Kontaktujte našu hotline
http://www.cavi-blasercafe.sk/obchodc/2034-thickbox_default/vitamin-d3-kvapky-50ml.jpg Zobraziť plnú veľkosť

Vitamin D3 kvapky - 50ml

Vitamin D3 kvapky, 1000 IU (IE) (50 ml = 1.350.000 i.E)
vysoko vstrebateľný, účinný  a čistý !

cena bez DPH 18,66 € / ks 

Viac detailov

42000081

Dostupnosť: DODANIE 3 DNI OD OBJEDNÁVKY

18,67 €

18,17 € za 1 ks/st/db

Customers who bought this product also bought:

Predchádz.
Nasl.

28 other products in the same category:

Predchádz.
Nasl.
Vitamin D3 kvapky,                       1000  IE (50 ml = 1.350.000 i.E).
objem:                                              50 ml
základná cena:                               58,00 € s DPH/100ml
váha:                                                 0,24 kg  
Zloženie:                                           MCT-Olej a  Cholecalciferol (Vitamin D3)
Odporúčané dávkovanie:            1x denne užiť 1 kvapku = 1000 IE = 25 µg nakvapkať do pohára  s
                                                           vodou a zapiť, najlepšie v čase obeda
Súčinný EFEKT:                   vitamín D3  odporúčame podávať s  vitamínom K2 a 300 mg  čistým Magnéziom

Prečo sa vitamín D3 podáva súčasne s vitamínom K2?
 Vitamín K2 je často dopĺňaný vitamínom D (alebo naopak), pretože vitamín D pomáha vstrebávať vápnik a rovnako ako „káčko,“ má pozitívny vplyv na zdravé kosti. Spoločné dávkovanie zlepšuje účinok každého z vitamínov. Zároveň fungujú aj synergicky, pretože nadmerné množstvo vitamínu D môže spôsobovať arteriálnu kalcifikáciu, no vitamín K riziko vápenatenia tepien naopak znižuje. Vitamín K2 teda plní úlohu „dopravného policajta", ktorý riadi vstrebávanie vitamínu D a dohliada na jeho negatíva. [35] [36] V podobnej synergii s vitamínom K2 funguje aj vitamín A. 

Prečo je vitamín D3 dôležitý?
Kalcitriol ovplyvňuje viac ako 60 génov. Má nezastupiteľné kostné a mimokostné účinky, a je nevyhnutný pre správne fungovanie všetkých buniek v organizme.
Kalcidiol prednostne putuje z pečene do obličiek. Pokiaľ ho však máme v organizme dosť, distribuuje sa do ostatných tkanív organizmu, ktoré si z neho dokážu vyrábať kalcitriol. Kalcitriol udržuje v krvi správnu hladinu kalcia.
Vitamín D3 zohráva nezastupiteľnú úlohu pri vstrebávaní vápnika z čreva do krvi. Ak má organizmus nedostatok vitamínu D, z potravy sa vstrebáva len 10 – 15 % vápnika. V prípade jeho dostatku, telo vstrebe až 40 % vápnika.
Posledné výskumy ukazujú, že vitamín D má (okrem antirachitickej účinnosti, rhachitis = krivica) aj ďalšie účinky:
 
Vitamín D a Vitamín K2 spolu úzko súvisia
Vitamín K2 je často dopĺňaný vitamínom D (alebo naopak), pretože vitamín D pomáha vstrebávať vápnik a rovnako ako „káčko,“ má pozitívny vplyv na zdravé kosti. Spoločné dávkovanie zlepšuje účinok každého z vitamínov. Zároveň fungujú aj synergicky, pretože nadmerné množstvo vitamínu D môže spôsobovať arteriálnu kalcifikáciu, no vitamín K riziko vápenatenia tepien naopak znižuje. Vitamín K2 teda plní úlohu „dopravného policajta", ktorý riadi vstrebávanie vitamínu D a dohliada na jeho negatíva. [35] [36] V podobnej synergii s vitamínom K2 funguje aj vitamín A. 

 

Ako vzniká vitamín D3?
Vitamín D3 vzniká v koži, a to pôsobením UV žiarenia. Vitamín D3 sa – v porovnaní s vitamínom D2 (získaným z potravy) – rýchlo a kompletne absorbuje v tenkom čreve, a prostredníctvom naviazania na sérové proteíny, prechádza do pečene.
V pečeni sa potom mení na kalcidiol, čo je forma, v ktorej ho organizmus skladuje. Ak ho telo potrebuje, putuje z pečene do obličiek, kde sa mení na najvýznamnejší metabolit: kalcitriol.
 • antiproliferatívne (proliferácia = rozmnožovanie buniek),
 • protinádorové,
 • imunoprotektívne,
 • kardiovaskulárne,
 • metabolické, neurologické,
 • iné (napr. svalové, dýchacie)
Vitamín D posilňuje imunitný systém, aktivuje najmä vrodenú imunituNK bunky, teda „prirodzené zabíjače“. Vitamín D pôsobí antikarcinogénne, to znamená., že zabraňuje vzniku a rastu nádorových buniek. Je účinný aj pri liečbe niektorých ochorení kože, keďže stimuluje rast a rozvoj buniek pokožky.
V období rastu, sa vitamín D podieľa na správnom vývoji organizmu, a má vedecky dokázané pozitívne účinky aj na centrálny nervový systém. Jeho nedostatok spôsobuje únavu a depresívne ladenie. Posledné štúdie naznačujú, že vitamín D môže zlepšiť glukózovú toleranciu u diabetikov a znížiť riziko cukrovky 1. typu.
Výskumné zistenia o vitamíne D:
 • je nevyhnutný pre správny rast a vývoj detí,
 • znižuje u seniorov riziko pádu o viac ako 20 %,
 • podporuje správne fungovanie imunitného systému,
 • ovplyvňuje činnosť buniek nervového systému,
 • vyšší príjem vitamínu D je významným prostriedkom v prevencii vážnych ochorení, vrátane nádorových,
 • nedostatok vitamínu D často súvisí s ďalšími ochoreniami – ochoreniami srdca, cukrovkou, obezitou, depresiami.
 
Koľko vitamínu D potrebujeme?
Pokiaľ neexistujú vhodné podmienky pre dopĺňanie vitamínu D prirodzenou cestou, teda pobytom na slnku, robíme to prostredníctvom výživových doplnkov. Svetová zdravotnícka organizácia stanovila denný príjemvitamínu D:
 • u detí: 5 µg – teda viac ako 200 medzinárodných jednotiek (IU)
 • u ľudí vo veku 51 – 65 rokov: 10 µg (400 IU),
 • u ľudí nad 65 rokov: 15 µg (600 IU)
V rámci celého sveta, sa však odporúčania jednotlivých štátov odlišujú, pretože medicína stále nepozná jednoznačnú odpoveď na otázky skutočnej potreby vitamínu D v organizme.
Pre porovnanie – ponúkame súčasné odporúčané hodnoty vitamínu D podľa United States Institute of Medicine (americký ústav):
 • u ľudí od 1 – 70 rokov: 15 µg denne,
 • u ľudí nad 70 rokov: 20 µg denne.
Odborníci na výživu najnovšie odporúčajú denné dávky vitamínu od 1 000 – 4 000 IU, pri jeho vysokom deficite až 10 000 IU, pričom podstatná časť jeho tvorby, by mala byť pokrytá slnečným žiarením. Dávke 4 000 IU zodpovedá asi 100 miligramov vitamínu D. Za toxickú dávku považujeme 40 000 IU vitamínu D denne.
Treba pamätať na to, že denný príjem vitamínu D nesmie prekročiť bezpečnú hornú hranicu pre danú vekovú skupinu, pretože by mohlo dôjsť k predávkovaniu, ktoré sa prejavuje najčastejšími symptómami:
 • nechutenstvo,
 •  strata na hmotnosti,
 •  nevoľnosť,
 •  zvracanie,
 •  zápcha.
Na slnku sa vitamínom D nepredávkujeme!
Samotná koža zabraňuje toxickému predávkovaniu vitamínom D3. Ak sa prostredníctvom slnečného žiarenia vytvorí približne 20 000 IU vitamínu, to isté ultrafialové svetlo, ktoré jeho produkciu stimulovalo, ju v tomto bode tlmí. Takto sa dosahuje rovnováha – organizmus zabraňuje tomu, aby sa v koži tvorilo nadmerné množstvo vitamínu D.

Obozretnosť je však namieste, ak používate výživové doplnky s obsahom vitamínov D. V tomto prípade sa treba poradiť s ošetrujúcim lekárom, alebo s farmaceutom.

Vitamín D podporuje:
 • správne vstrebávanie/využitie vápnika a fosforu,
 • udržanie normálnej hladiny vápnika v krvi,
 • zdravie kostí a zubov,
 •  správne fungovanie svalov,
 • správne fungovanie imunitného systému,
 • procesy delenia buniek.
 
Spracované podľa:
Miroslav A.Šašinka; Katarína Furková: „Slnečný vitamín“, Pandémia nedostatku vitamínu D, Herba, Bratislava 2012
http://www.nejenleky.cz/content/26-temer-vse-o-vitaminu-d
http://abysportnebolel.sk/vyziva/vitamin-d-v-zime-vymrzne-treba-jest-ryby-slnit-sa-alebo-brat-vyzivove-doplnky/


Prečo nám taja pravdu o vitamíne D – časť šiesta – vynikajúca osobná skúsenosť

Osobná skúsenosť autora
Teraz už viete celú históriu o vitamíne D. Dovoľte mi podeliť sa s Vami o moju osobnú skúsenosť s týmto vitamínom.
Nikdy som nepatril medzi osoby, ktoré by ľahko prijali alebo by zvažovali nejaké konšpiračné teórie. Práve naopak. Všetky som vždy zamietal! Ale poslednú dobu rozmýšľam nad tým, čo by mohlo byť potencionálnou teóriou, ktorú by som ja sám odhalil?
Skoro kriminálnou radou, ktorú nám lekári vštepujú do hlavy už celé roky je, aby sme sa vyhýbali slnku, používali ochranné krémy so silným UV faktorom a že príliš veľa vitamínu D je pre nás nebezpečné!
Keď nás lekári začali upozorňovať v r. 1980 na nebezpečenstvá vystavovania sa slnku, na nutnosť používania krémov na opaľovanie, vzrástli prípady výskytu obezity, autizmu, astmy a iných chorôb! Prvá dáma USA, Michelle Obama, sa pokúša dodnes bojovať proti detskej obezite propagáciou zdravej výživy a cvičenia. Ale čo ak problém týchto detí je niečo iné – ako napríklad nedostatok vitamínu D3 ako následok nedostatočného vystavovaniu sa slnku?
Ako malé dieťa som mal problémy s astmou, ADHD a kožným ochorením skleroderma morphea. Po 28. roku života som začal mať viac a viac úrazov a problémov, ktoré sa lekárom nedarilo vyriešiť, ako napr. plesňové ochorenie nechtov na nohe, tvárovú podkožnú cystu, praskanie v bedre, kostný výrastok na lakti, ganglion na zápästí a začínajúcu artritídu na pleciach a krku.
Po rokoch nezávislého študovania procesu starnutia a ochorení som pred 8 rokmi narazil na článok, ktorý tvrdil, že až 80% ľudí s bolesťami majú nedostatok vitamínu D3. Hneď ako som si ho prečítal som začal užívať 4 000 IU vitamínu D3 denne (čo je približne 10x viac ako je odporúčaná denná dávka úbohých 400 IU) a po skoro mesiaci skoro všetky moje bolesti spojené s artritídou zmizli. Avšak ostatné problémy naďalej pretrvávali…
Preskočím teraz 6 rokov dopredu a poviem vám niečo o mojom otcovi. Ten užíval dávku 2 000 IU denne niekoľko rokov (čo je 5x väčšia dávka ako lekármi odporúčaná denne dávka!) a jeho prvé krvné výsledky ukazovali hodnotu vitamínu D3 29 ng/ml. A toto bol môj moment Heureky!!!! Predpokladal som, že moja rodina je geneticky naprogramovaná na nízke hladiny vitamínu D3, tak som sa odhodlal toto naprogramovanie zmeniť a navýšil svoju dennú dávku na 20 000 IU denne, neskôr na 50 000 IU a dokonca až na 100 000 IU denne – a zvyšok mojich problémov je už (mojou) minulosťou.
Behom mesiaca som dostal úžasný príval energie, ale prišla aj bolesť spojená s kosťami a kĺbmi, ktoré neboli nikdy dostatočne vyliečené. Nemal som strach, pretože som sa dočítal, že vitamín D3 je považovaný za hormón rekonštruujúci kosti a kĺby.
Po 5 mesiacoch plesňové ochorenie nechtov na nohe zmizlo, kĺb prestal praskať a ramená boli ešte v lepšom stave ako pred ochorením (pri dávkach 4 000 IU denne). Po roku som si všimol, že kostný výrastok na mojom lakti tiež zmizol, podkožná cysta praskla a vstrebala sa a ganglion na zápästí za zmenšil z veľkosti polovičky golfovej loptičky na veľkosť hrášku a prestal bolieť.
Choroby sú prejavom zimnej hybernácie, ktorá trvá celý rok
Rozmýšľal som nad jednou vecou. Prečo počas evolúcie vznikol tento slnkom aktivovaný hormón?
Toto ma viedlo k myšlienke o Syndróme nekompletnej regenerácie, keď nás evolúcia počas zimného obdobia nasýti len takým množstvom energie, ktorá nám postačí na prežitie, a nič viac. Potom príde slnečný vitamín D3. Signál o tom, že prichádza opäť leto, všetky zdroje zásob sú zrazu ľahko dostupné a naše telo využije uskladnenú energiu na doplnenie zásob a nápravu škôd – regeneráciu.
Neskôr som prišiel na to, že veľký pokles D3 úrovní u medveďov je znakom toho, že prichádza hybernácia, ktorá so sebou prináša zvýšenie telesnej hmotnosti o 70%! Ďalšími výskumami som sa dopracoval k záveru, že obézni ľudia majú nedostatok vitamínu D3! Toto ma viedlo k ďalšej myšlienke, o vyšších hladinách vitamínu D3 pri Syndróme Ľudskej Hybernácie (Human Hibernation Syndrome – HHS). Ten sa spája s ľuďmi, ktorých dlhotrvajúca až celoživotná nízka úroveň vitamínu D3, vedie neskôr k obezite ako príprave pred zimným obdobím a s ním spojenou hybernáciou. Okrem toho, že v tomto období dochádza k nadbytku váhy, HHS tiež redukuje výdaj vzácnej energie, čo vedie k depresiám.
Nízke hladiny vitamínu D3 tiež vedú ku zvýšenej náchylnosti na chrípkové ochorenia (a k následnému uskladňovaniu energie počas preležaných dní v posteli) a k artritíde (a k následnému uskladňovaniu vápnika do miest, kam nepatrí).
Nízka hladina vitamínu D je teda signálom, že nie je slnko, je zima a telo má hybernovať a nie regenerovať sa. Preto ľudia s núzkou hladinou vitamínu D hybernujú stále a dlhodobo a nikdy nedochádza k procesom regenerácie.
Pýtate sa, ako niektorí, ktorí veria len lekárom, či sú tieto tvrdenia podložené (pritom lekárom uveria každú volovinu)? Neskôr som si prečítal všetkých 52 000 článkov a štúdií o vitamíne D publikovaných od r. 1967 po súčasnosť (dnes ich je už 55 000!) na online databáze Pub Med. Dočítal som sa, že nízke hladiny vitamínu D3 sú spojené skoro so všetkými ochoreniami, ktoré nemajú spojitosť so starnutím ani genetickými mutáciami. A tými sú napríklad: autizmus, astma, cukrovka, vážna hypoglykémia, chronické rany, skleróza multiplex, lupus, obličkové a pľúcne ochorenia, 17 druhov rakoviny, glaukóm, makulárna degenerácia, Chronova choroba, Syndróm podráždeného čreva (IBS),, zvýšený krvný tlak, reumatoidná artritída, schizofrénia, alergie, tuberkulóza, srdcové ochorenia, vredy, zubné kazy, Parkinsonova choroba, porážky, psoriáza, lupiny vo vlasoch, všetky komplikácie spojené s tehotenstvom, migrény, menštruačné kŕče, PMS (predmenštruačný syndróm) a veľa ďalších! Akékoľvek bežné ľudské ochorenie sa zdá byť spojené s nízkou hladinou vitamínu D3 vo vašej krvi! A všetky môžu byť potenciálne vyliečené vysokými dávkami.
Teraz si predstavte, čo by sa stalo, keby na nám podarilo zvýšiť hladinu nášho vitamínu D3 v krvi z minima 30ng/ml na priemer 80-100ng/ml a vyššie? Čo myslíte? Akoby fakt, že tento vitamín dokáže predchádzať a dokonca aj vyliečiť spomenuté ochorenia, ovplyvnil všetky farmaceutické spoločnosti? Všetok zisk a  zamestnanci by zmizli z povrchu zemského behom 1 noci!
Prestavte si teraz, čo by si tak pomyslel predstaviteľ farmaceutickej korporácie, ktorý by o tejto informácii teoreticky naozaj vedel (a veru by v skutočnosti aj mal!):…
“Vitamín D3 je nepriateľ našej existencie! Všetky myšlienky o užívaní jeho vysokých dávok musíme za každú cenu zničiť!“.
Prísť na to, ako je nedostatok tohto vitamínu spojený so skoro všetkými ochoreniami nebolo vôbec ťažké. Bolo to pre mňa a aj iných vedcov ľahké ako rozlúsknutie orecha. Ako je teda možné, že počas toľkých rokov na to neprišiel aj farmaceutizmus? Dodnes sa snaží predávať vitamín D2 (aj keď tento sa predáva čoraz menej a väčšinou v injekciách), ktoré napodobňujú účinok slnečného hormónu vitamínu D3 a pritom so sebou prinášajú kopec vedľajších účinkov. Prečo nás neustále kŕmi týmito umelo vytvorenými liekmi, keď vie, aké úžasné výsledky so sebou prinášajú vysoké dávky čistého vitamínu D3? Odpoveď znie: kvôli svojmu profitu! Pretože vitamín D3 sa nedá patentovať. Nemôže predsa patentovať samotné slnko!
Preto sa začínam obávať toho, že ak by viac expertov z Big Pharmy vedelo o týchto zázračných účinkoch vitamínu D a zámerne ho očierňovali a stáli by si za tvrdením, že so sebou prináša strašidelné vedľajšie účinky ako vápenatenie tkanív (čo sa môže stať len pri dávkach vyšších ako 1,000,000 IU denne počas dlhej doby a aj to len v prípade, ak sa neužíva zároveň vitamín K2), vštepovali by tým zároveň jeho nebezpečenstvá aj študentom medicíny a pod.
(Vedľajšia poznámka autora: Vedľajšie účinky spojené s extrémne vysokými dávkami vitamínu D sú veľmi podobné vedľajším účinkom spojeným s nedostatkom vitamínu K2. Čiže ak užívate vysoké dávky vitamínu D3 uistite sa, že beriete dostatočné množstvo vitamínu K2. Osobne by som odporúčal 1000 mcg vitamínu K2 na každých 10 000 IU D3 – tak ako som to užíval aj ja počas môjho osobného experimentu).
Som teda paranoidný ak verím konšpiratívnej teórii ako je táto o vitamíne D3? Kde Big Pharma zámerne učí doktorov na školách medicíny o nebezpečenstvách vysokých dávok vitamínu D3 a snažia sa nám predávať umelo vytvorené nebezpečné lieky, len aby z toho mali profit? Nie tak celkom.
Radšej budem veriť tomu, že ide o trestný čin tajného spolku výskumníkov z r. 1930 a neschopnosti modernej medicíny  odmietnúť Big Pharmu a dôkladne preštudovať účinky vitamínu D3, pretože ten im neprinesie zisk, nakoľko nie je možné ho patentovať.
Ak sa mám ale vrátiť k položenej otázke, či sa veľké farmaceutické spoločnosti a výskumníci zámerne dištancujú od zistenia liečebnej sily vysokých dávok vitamínu D a potláčajú túto pravdu na úkor svojho zisku…neodpoviem vám na ňu. Celkom sa totiž bojím poznať skutočnú odpoveď, ktorá za týmto všetkým stojí! Takže je len na vás, ako sa rozhodnete…
 

Zdroj
Jeff T. Bowles Vitamin D miracle – The huge secret Big Pharma does not want you to know.
S láskou a vďakou pre stránku Vedomec preložila a upravila Mgr. Katka Sopúchová


                                   
 
 • Balenie 0,24 kg
 • Objem 50 ml

No customer comments for the moment.

Write your review

Vitamin D3 kvapky - 50ml

Vitamin D3 kvapky - 50ml

Vitamin D3 kvapky, 1000 IU (IE) (50 ml = 1.350.000 i.E)
vysoko vstrebateľný, účinný  a čistý !

cena bez DPH 18,66 € / ks 

Write your review