http://www.cavi-blasercafe.sk/obchodc/2212-thickbox_default/chrom-picolinat-kapsule-200-ks.jpg Zobraziť plnú veľkosť

Chrom picolinat kapsule 200 ks

Chrom picolinát kapsule 200 ks
je vinikajúci výživový doplnok
Nie je chróm ako chróm !
obsah živín na kapsulu:
 1 kapsula  obsahuje: 200 mikrogramov chrómu = 500 % referenčnej výživovej hodnoty potraviny
Chróm III  (viď článok nižšie)
 
Balenie obsahuje 200 kapsulí z toho čiste chróm na 100g = 40,0 mg

 

Viac detailov

42000082

Dostupnosť: DODANIE 3 DNI OD OBJEDNÁVKY

16,75 €

28 other products in the same category:

Predchádz.
Nasl.
číslo produktu:                     42000082
objem:                                    200 kapsulí =100 g
váha:                                       0,45 kg  
dávkovanie:                          užívať  1   Kapsulu denne zapiť pohárom vody s  jedlom                                                                                                           môže sa užívať dlhodobo                            
sila jednej kapsule:             200 mikrogramov chrómu = 500 % referenčnej výživovej hodnoty potraviny

                                                 bez príchutí, bez konzervácie,bez  farbenia.                               

Zloženie:                                chróm pikolinát,Kukuričný škrob, Horčíkové soli mastných kyselín,  "vegetariánskych" kapsulí   z celulózy,
Obsah:                                   200 kapsúl = 100 g
 
 

Chróm– Picolinat = Chróm-III-komplex
výživový doplnok a jeho účinky
Nie je chróm ako chróm !

Chróm-III-komplex je zložka, ktorá sa používa v bunkách susediacich s inzulínom k vychytávania glukózy z glukózového tolerančného faktoru.
  
Balenie obsahuje 200 kapslí 
cena: 19,50 € s DPH
 1 kapsula  obsahuje:          200 mikrogramov chrómu = 500 % hodnoty potraviny 
Je takmer na sto percent isté, že dospelí ľudia trpia nedostatkom chrómu a v dôsledku toho starnú rýchlejšie, lež by museli. Pred urýchleným procesom starnutia uchrá­ni už 200 mikrogramov chrómu. Chróm zlepšuje účinok inzulínu, takže človeku ho stačí menej a vďaka tomu sú po­tom jeho tepny menej zaťažené. Doposiaľ však neexistuje nijaká spoľahlivá metóda, ktorou by bolo možné dokázať nedostatok chrómu v tele a cielene sa tomuto stavu vy­hnúť. Nedostatok chrómu sa nijako nepociťuje – a práve to robí tento deficit taký nebezpečným. Biologicky zvlášť aktívny je chrómpikolinát, menej účinný je chrómchlorid, ktorý sa najčastejšie užíva vo forme tabliet. Muži (podľa možnosti už po dvadsiatke) môžu užívať 400 mikrogramov denne, pretože u nich hladina chrómu vekom prudko kle­sá, čím sa urýchľuje nástup staroby.

Telo môže využívať iba Ióny typu chróm (III).

Doplnok stravy Chróm  pikolinát je k tomu obzvlášť  veľmi vhodný, aby sa zabránilo nedostatku stopového prvku, pretože obsahuje  kyselinu pikolínovú ktorá je organickou  zlúčeninou. To znamená, že črevná absorpcia a vstrebanie  do buniek, sú účinné a vhodné.

Pozor: Anorganický chróm sa do tenkého čreva vstrebe iba  v pomere 1% potraviny obsiahnuté v stopovom  prvku. Svetová zdravotnícka organizácia odporúča zahrnutie 30-100 mikrogramov chrómu denne. Telo môže uložiť kovové ióny v obmedzenej miere  v pečeni, svaloch a kostiach, ale aj tiež v pľúcach, slezine a obličkách.!

 Bez chrómu nemôžu prirodzenou cestou klesnúť hodno­ty cholesterolu. Chróm je jedna z najúčinnejších lávok predlžujúcich život. Aj na produkciu a aktiváciu významného hormónu DHEA (dehydroepiandrosterón), jedného z naj­dôležitejších hormónov účinkujúcich proti predčasnému starnutiu, telo potrebuje chróm, lenže samo si ho syntetizo­vať nevie. U 75-ročného človeka je hladina DHEA v po­rovnaní s mladými v priemere iba 10-percentná. Zabráňte chorobám srdca a cukrovke denným užívaním chrómu. Nespoliehajte sa iba na výživu, lebo v nej býva obsah chró­mu zväčša iba malý a potravou prijatý chróm sa neabsorbuje optimálne. Ak máte vo zvyku konzumovať sladkosti, potrebujete obzvlášť veľa chrómu, pretože cukor ho ničí. Veľa cukru pri nízkej hladine chrómu je časovaná bomba s veľmi zlými následkami na zdravie a životnosť. Chróm už preventívne pomáha telu znížiť v krvi hladinu cukru a in­zulínu, aby neprišlo k nenapraviteľným poškodeniam.

Dobre popísaná je  funkcia chrómu v metabolizme sacharidov a najmä významu stopového prvku pre spracovanie glukózy. Vzhľadom k tomu, biologicky aktívne komplexy chrómu III kontrolovať väzby hormónu inzulínu inzulínových receptorov v tkanivových buniek.


Táto väzba, podľa poradia, má za následok, že bunky zaberajú hladiny cukru v krvi, na výrobu neho použiteľné pre energiu tela. Hepatocyty (pečeňové bunky) a svalové bunky absorbovať glukózu a previesť ho do glykogénu (pečeň škrobu). V tejto forme je glukóza uložená a dá sa  získať kedykoľvek. Takže vidíme, že vstrebávanie glukózy do buniek je životne dôležité. Chróm-III-komplex je zložka, ktorá tak ako aj inzulín  je potrebná na prijatie  glukózy do buniek.
Najmä pri diabetes ktoré súvisia s vekom (diabetes typu 2) často vedie k necitlivosti inzulínových receptorov oproti  inzulínu.

Aj keď je  produkované  dostatočné množstvo inzulínu,  tkanivá nespracuju a nevstrebú cukor. Komplex chróm-III, môžu tomu napomôcť, zlepšením tým že  pomôže navrátiť  hormónu jeho funkciu. Vzhľadom k tomu že, príliš vysoké hladiny krvného cukru časom prepuknú do následných škôd, chróm tak môže spomaliť problémy spojené s diabetus ochorením alebo dokonca tomu včas zabrániť.

Inzulín je navyše k regulácii hladiny cukru v krvi,  podieľný aj  na regulácii mnohých procesov starnutia. Preto je výhodné, aby boli hodnoty udržiavané tak nízke, ako je to možné. Pokiaľ je v organizme dostatočné množstvo chróm

Piccolinatu , potom postačuje nižšie množstvo inzulínu , aby sa udržala  hladina cukru v krvi a ostala stabilná. Chrómu je preto pripisovaný dôležitý anti-aging efekt. Je známe, že prinajmenšom najmä u starších osôb je často detekovaný diskrétny nedostatok chrómu.

 
Chróm hrá dôležitú úlohu v regulácii syntézy proteínov. Opäť platí, že skutočnosť je dobre známa, ale nie je presne ujasnené prečo to tak funguje. Bez  tohto stopového prvku by naše telo pravdepodobne nemohlo  produkovať žiadne bielkoviny.

Funkcia štítnej žľazy je tiež  závislá chróm. Aký je tu vzťah je tiež nie je úplne objasnené. Isté je, že aj pre fyziológiu tohto hormónu štítnej žľazy  sme závislí  od chromu piccolinatu.

Vedci pravdepodobne budú objavovať v budúcnosti oveľa viac biologických funkcií, ktoré by boli nemysliteľné bez chrómu. Podľa súčasných poznatkov to nie je prekvapujúce, že nedostatok stopového prvku spôsobuje vážne a ťažké príznaky. Tieto príznaky sú podobné ako u diabetes mellitus.Prichádza k riskantnej strate  vody vďaka zvýšenému  vylučovaniu  (polyúria) a  svalovej slabosti, ktomu pribudnú  tiež psychické príznaky, ako je úzkosť, depresia a symptómy demencie.

Obyčajne trvá roky, kým sa viditeľne prejavia náznaky nedostatku chrómu, vtedy však už býva neskoro. Chróm znižuje hodnotu tuku v krvi, pretože prispieva k budova­niu hustej siete receptorov inzulínu, vďaka čomu sa inzu­lín z krvi odbúrava a tukové bunky ho uvoľňujú. Chróm významne aktivizuje činnosť a účinnosť imunitného systé­mu a eliminuje príznaky starnutia. Užívajte denne 200 mikrogramov chrómpikolinátu, pretože v tejto forme telo prijíma chróm najlepšie.

Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=YFCyqQV-

  • Váha balíka 0,500
  • Balenie 0,50 kg
  • Obsah balenia: 100 g

No customer comments for the moment.

Write your review

Chrom picolinat kapsule 200 ks

Chrom picolinat kapsule 200 ks

Chrom picolinát kapsule 200 ks
je vinikajúci výživový doplnok
Nie je chróm ako chróm !
obsah živín na kapsulu:
 1 kapsula  obsahuje: 200 mikrogramov chrómu = 500 % referenčnej výživovej hodnoty potraviny
Chróm III  (viď článok nižšie)
 
Balenie obsahuje 200 kapsulí z toho čiste chróm na 100g = 40,0 mg

 

Write your review