Školenia
Švajčiarsky expert medzi žiakmi SOŠ v Sečovciach

Žiaci Spojenej školy, jej organizačnej zložky SOŠ absolvovali 10. novembra školenie na tému Káva a jej príprava. Vychádzajúc zo zásad reformy školstva a z hlavných úloh školy, medzi ktoré patrí aj prepojenie väzby so svetom práce, pozvala stredná odborná škola odborníka na kávu priamo zo Švajčiarska.
Prezentáciu viedli európski certifikovaní baristi SCAE(SPECIALITY COFFEE ASSN. OF EUROPE), pán Caso (majiteľ) a pani Beata Viergová, konateľka spoločnosti CaVi spol. s r.o. Spoločnosť CaVi z Rožňavy je výhradným importérom a distribútorom švajčiarskej značkovej kávy Blaser Cafe.
V teoretickej časti a počas krátkeho filmu o spracovaní kávy sa žiaci 3. a 4. ročníka gastro odborov preniesli na kávové plantáže, kde sa zbierajú malé purpurové "čerešničky", ktoré sa postupne premývajú, triedia, sušia a pražia. Vdruhej časti si žiaci mali možnosť sami vyskúšať prípravu kvalitnej kávy pod dohľadom odborníkov. Ich vnímavým pohľadom neušli ani zásady starostlivosti o kávovar a jeho správnu údržbu. Odborný seminár zároveň prispel k zdokonaleniu komunikačných zručností žiakov v nemeckom jazyku.

Viac obrázkov k téme

Vytlačiť